En İyi 5 Antivirüs Programı - Teknomaksi

En İyi 5 Antivirüs Programı

Antivirüs olarak aşağıda vereceğim listeye uyabilirsiniz:

512 MB – 1 GB Arası Ram belleğe sahip olanlar => 360 Total Security
1 GB – 2 GB Arası Ram belleğe sahip olanlar => Avira Antivirus Pro
2 GB – 3 GB Arası Ram belleğe sahip olanlar => Bitdefender Antivirus Plus veya Kaspersky Antivirus
3 GB – 4 GB Arası Ram belleğe sahip olanlar => Bitdefender Internet Security veya Kaspersky Internet Security 2016 (tavsiyem Kaspersky)
4GB+ Ram belleğe sahip olanlar => Kaspersky Internet Security 2016

– Uzak Durulması Gereken Yazılımlar:
✯IObit Malware Fighter (Tüm Sürümler)
✯CCleaner (Tüm Sürümler)
✯avast! (Herhangi bir antivirüsünün tüm sürümleri)
✯Search by Ask App (Hayatınızı mahveder söyleyeyim ben)

Bilinen Virüs Bulaşma Türleri:
✯Hiç bir yerde bulunamayan bir oyun hilesinin pek tanınmamış veya tanınan bir sitede bulunması.Bu tip dosyalar tuzaktır.Uzak durun.

✯Facebook Hack, Twitter Hack ve Instagram hack gibi tek tuş ile hedef kişinin hesabını ele geçirebileceğinizi söyleyen programlar.Bu tip programlar tamamen RAT ve Spyware içermektedir.Bazı sürümlerin CryptoLocker ve Ransomware içerdiği dahi söylenmektedir.Hiç bulaşmayın.Facebook vb. platformların hack programı yoktur!

✯Tanınmayan birisinden aldığınız programlar vb. şeyleri açmadan önce mutlaka Virustotal taramasından geçirin.

✯Önerdiğim yararlı programlar:
✯Advanced System Care
✯Wise Pc 1stAid (Piyasadan kaldırıldı.Resmi sitesinde bulunmuyor internetten indirebilirsiniz)
✯Phantom GPU Xtreme Gaming Pro (Buradan da duyuralım bakalım.Geliyor, çok yakında sizlerle…)

✯Top 5 Antivirüsler (Şahsi Değerlendirmem)

♛Kaspersky Internet Security 2016 : Birinci olmak için pek çok sebebi var ancak sadece birini söylemek gerekirse; açık ara farkla diğer programlardan daha performanslı ve daha güçlü.

✯Avira Antivirus Pro : Açıkçası Kaspersky’dan önce Avira kullanıyordum.Fakat Windows 10’a olan uyumsuzluğu ve sürekli program güncellemesi sebebiyle Kaspersky’a geçtim.Ancak şu anda dahi kesinlikle tavsiye edebileceğim çok güçlü bir yazılımdır.

✯Bitdefender Total Security : Kaspersky ile yarışabilme pahasına adeta çıldırmış olan Bitdefender, Total Security ile etkin bir koruma sunuyor.Fakat şunu söylemeliyim ki 32 GB Ram belleğe sahip bir sistem, Bitdefender kurulduğunda hafif kasmalar yapmaya başladı (Gözle görülemeyecek kasmalar).Bu nedenle Kaspersky’dan iki adım geride.

✯360 Total Security : Ne yalan söyleyeyim.Qihoo’dan böyle bir performans beklemezdim.Ücretli Antivirüsler ile yarışabilecek düzeyde olan bu program, gerçekten en hafif program.Sağladığı korumanın da Avira’dan veya Kaspersky’dan aşağı kalır bir yanı yok.Neden 4.cü sıraya koydun derseniz, program hala amatörce bir kaç hatadan oluşuyor.Bunların düzelmesini umut ediyorum.Ayrıca virüs bulma işlemini hızlı gerçekleştiremiyor.

✯Malwarebytes Anti Malware : Bu programı bir yan program olarak kullanabilirsiniz.Etkin virüs yakalama özelliğine pek gelişmiş diyemeyiz.Ancak tarama sırasında virüs bulma özelliği onu Malwarebytes yapan şey.Kesinlikle antivirüsün yanında kullanılması gereken tarama programı.

BONUS:Tanımadığım bilgisayarda oyun hesaplarıma, facebook hesaplarıma girmek istiyorum.Nasıl güvende olurum?

Bu tip bir eylem riskli olabilir.Ancak bunun da üstesinden gelebilirsiniz.
Zemana Anti Logger sayesinde bu tip bir durumda kalırsanız güvenle hesaplarınızı kullanabilirsiniz.Program kurulduğu andan itibaren sistemdeki tuş kaydedicileri, ekran yakalayıcıları ve daha pek çok RAT içeriğini aktif olarak görüyor.Engelliyor ve size bildiriyor.Zemana Anti Logger ile keylogger derdi olmadan giriş yapabilirsiniz.

✯Top 3 Sistem Hızlandırıcı:

✯Advanced System Care
✯Wise Care 365
✯Auslogics Disk Defrag

== Disk Birleştirme == 
Disk birleştirme işlemi, sisteminizdeki parçalara ayrılmış olan bölümlerin tekrardan birleştirilmesidir.Parçalara ayrılan bölümleri Windows bulmak için çok uzun süre harcar.Bu da sistemin yorulmasına, donmalar yapmasına ve HDD’nin daha hararetli çalışarak ömrünü azaltmasına sebep olur.Disk birleştirme için size tek tavsiyem Auslogics Disk Defrag’dır.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

9 thoughts on “En İyi 5 Antivirüs Programı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir