Menü Kapat

Google Play İndirme Bekleniyor Çözümü

Play Store’da İndirme Bekleniyor Hatası Nasıl Düzeltilir ? Google Play Store İndirme Hatalarını düzeltmek için en iyi birkaç yönteme göz atın. Android işletim sistemini bir süredir kullanıyorsanız, platformda uygulama kullanılabilirliğinin oldukça yüksek olduğunu biliyor olabilirsiniz. Google Play Store’a kısa bir göz atın, her farklı amaç için uygulamalar ve oyunlar bulacaksınız.

Google Play Store genellikle bir Android cihazının uygulama ve oyun indirebileceği bir hazine evidir. Sadece bu değil, aynı zamanda uygulama güncellemeleri de Google Play Store’un kendisinden teslim edildi. Bununla birlikte, kullanıcılar uygulamaları güncellerken veya indirirken sıklıkla hata aldığından Google Play Store’da hata yoktur.

Son zamanlarda, birçok Android kullanıcısı Google Play Store’un Mobil veriler üzerinde çalışmadığını bildirdi. Sorun, Google Play Store’dan güncelleme ve indirme sırasında ‘İndirme Bekleniyor’u gösterirken oluşur. İndirme işlemi Wifi üzerinde iyi çalışıyor, ancak mobil verilere geçtiğinizde ‘İndirme Bekleniyor’ mesajı görünüyor veya hiç çalışmıyor.

Google Play Store’da ‘İndirme Bekleniyor’ Hatası Nasıl Çözülür

Yani, aynı sorunu yaşıyorsanız, bu makalede, Google Play Store’un Mobil Verilerde Çalışmıyor hata mesajını düzeltmek için birkaç en iyi yöntemi paylaşacağız. Bu nedenle, Google Play Store ‘İndirme Beklemede’ hatasını düzeltmek için en iyi yöntemleri kontrol edelim.

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bu, ‘İndirme Beklemede’ hatası alıyorsanız atılacak ilk adımlardan biridir. Bir WiFi’ye bağlı olmanız veya internet çalışmıyorsa mobil interneti kullanmanız fark etmez, Google Play Store ‘İndirme Bekleniyor’ hatasını gösterir. İnternetinizin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Fast.com gibi hız testi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

2. Depolama Alanını Kontrol Edin

Akıllı telefonunuzda depolama alanı yoksa, ‘İndirme Bekleniyor’ hatasını görürsünüz. Genellikle, depolama alanınız düşükse Android size bir bildirim gönderir, ancak yine de kullanılabilir depolama alanını kontrol etmek en iyisidir. Telefonunuzda uygulamayı yüklemek için yeterli depolama alanı yoksa, önceden yüklenmiş bazı uygulamaları kaldırın veya bazı dosyaları silin.

3. Bekleyen İndirmeleri İptal Edin

Bu, Google Play Store’un Mobil veri hatası üzerinde çalışmadığını düzeltmek için yapabileceğiniz ilk en iyi şeylerden biri. ‘İndirme Bekleniyor’ hata mesajı genellikle uygulamaların yalnızca Kablosuz üzerinden otomatik olarak güncellenmesine izin verdiğinizde oluşur. Devam eden indirmeleri iptal etmek için Google Play Store’u açın ve sol kenar çubuğundan sağa doğru hızlıca kaydırın. Orada ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun ve ardından tüm indirmeleri iptal edin .

4. Uygulama İndirme Tercihini Değiştirin

Google Play Store’dan bir uygulama veya oyun indiremiyorsanız, Uygulama indirme tercihini değiştirmeniz gerekir. Belki de Uygulama indirme tercihini yalnızca WiFi ağına ayarladınız. Sorun buysa, Uygulama indirme tercihini değiştirmeniz gerekir. Google Play Store’u açın ve sol kenar çubuğundan sağa doğru hızlıca kaydırın. Orada ‘Ayarlar’a dokunun ve ardından Uygulama indirme Tercihini ‘ Herhangi bir ağ üzerinden ‘olarak değiştirin

5. Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Bazen, geçersiz uygulama tercihleri ​​nedeniyle Mobil verilerdeki ‘İndirme Bekleniyor’ hata mesajı görüntüleniyor. Birçok Android kullanıcısı, Uygulama tercihlerini sıfırlayarak Google Play Store hatasını düzelttiklerini iddia etti. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için, aşağıda verilen bazı basit adımları izleyin.

Adım 1. Her şeyden önce, Ayarlar’ı açın ve Uygulamalara gidin.

2. Adım. Uygulamaların altında, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunmanız gerekir.

3. Adım. Ardından, ‘Uygulama tercihlerini sıfırla’ya dokunun

Hepsi bu kadar! Google Play Store’un bir Mobil veri hata mesajında ​​çalışmadığını bu şekilde düzeltebilirsiniz.

6. Arka Plan Veri Kısıtlamalarını Kapatın

Google Play Store’dan uygulama indirirken hala sorun yaşıyorsanız, arka plan veri kısıtlamalarını kapatmanız gerekir. Aşağıda verilen bazı basit adımları uygulayın.

Adım 1. Her şeyden önce, Ayarlar> Ağ ve İnternet’e gidin .

2. Adım. Sonraki sayfada, ‘Veri Kullanımı’na dokunun

Adım 3. ‘Veri Kullanımı’ altında, veri sınırının ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Adım 4. Uygulama listesinden Google Play Store’a dokunun ve ardından ‘Mobil Veriler’i etkinleştirin

Not: Ayarlar cihazdan cihaza değişebilir. Ancak, aynı şeyi her Android cihazda uygulamanız gerekir.

Hepsi bu kadar! Google Play Store’un Mobil veri sorunu üzerinde çalışmadığını düzeltmek için arka plan veri kısıtlamalarını bu şekilde kapatabilirsiniz.

7. Üçüncü Taraf Kaynaklarından İndirin

Uygulamayı yine de Google Play Store’dan indiremiyorsanız, uygulamayı yandan yüklemeniz gerekir. Akıllı telefonunuzda Android Apk dosyalarını yüklemek için bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret edebilirsiniz.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir