İnstagram' da Popüler Olmanın Yolları - Teknomaksi

İnstagram’ da Popüler Olmanın Yolları

Günümüzde son dereece yaygın bir şekilde kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan İnstagram’ da takipçi kazanmak ve popüler olmak biraz zor olabiliyor. Bu yazımda size İnstagram’da popüler olmayı anlatacağım. Fazla uzatmadan başlayalım.

Öncelikle İnstagram plotformu dış güzelliğe önem veren bir platform. Sosyal hayatta her ne kadar iç güzellik ve karakter önemli olsa da burada meşhur olmak için dış güzelliğe dikkat etmeniz gerekiyor. İnstagrama bir fotoğraf yüklediğinizde insanlarda olumlu bir hava bırakmanız lazım ki sizin fotoğrafınızı beğensinler ya da sizi takip etsinler. Güzel kıyaftler giyin, modaya uymasanız bile kendi modanızı oluşturun, eğer çevrenizdeki insanlardan, kötü giyiniyorsun gibi sözler duyuyorsanız giyim konusunda başka birinden yardım alın

Eğer kişisel hesabınızda gezdiğiniz yerlerden kendi fotoğraflarınızı paylaşıyorsanız güzel fotoğraflar çekmelisiniz. Bunu için yapmanız gereken bazı şeyler var. Işığı doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor. Işığı her zaman kameranın arkasına alın aksi takdirde fotoğraf karanlık çıkar. Günlük hayatta çoğumuz karşılaşmıştır, eğer kamerayı güneşe tutarsanız fotoğraf karanlık olur.Bu yüzden ışığı her zaman kameranın arkasına alın.

– Fotoğraf çekmek için şüphesiz en doğru zaman dilimi gün batımıdır. Öğlen güneşinde fotoğraflarınız genelde kötü çıkar bu yüzden gün batımına doğru fotoğraf çekmeniz gerekiyor.

– Eğer fotojenik değilseniz, yani fotoğraflarda kötü çıktığınızı düşünüyorsanız kameraya bakmayın. Başınız kameraya 90 derece olacak şekilde kameraya paralel başka bir yere bakın güzel çıktığınızı gözlemleyeceksiniz.

– Farklı bakış açılarını yakalayın. Bulundunuğuz yerden çektiğinizde kötü çıkan fotoğraf başka bir yerden güzel çıkabilir. Bunu yaparken renk uyumunu ve perspektifi doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor. Eğer fotoğraf çekmeye yeteneğiniz varsa bunları daha kolay yaparsınız.

– Çektiğiniz fotoğrafları düzenleyin. Snapseed, Vsco gibi fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla birlikte parlaktık, kontrast, sıcaklık, dolgunluk, ortam, hdr gibi ayarlamalar yaparak fotoğrafınızı basit bir şekilde daha güzel hale getirin.

GÜZEL FOTOĞRAFLAR ÇEKTİNİZ FAKAT TAKİPÇİNİZ ARTMADI MI?

Popüler olmak için sadece güzel fotoğraflar çekmek yetmiyor. Aynı zamanda daha fazla kişiye ulaşmanız ve sizi takip eden belli bir kitleye sahip olmanız lazım. Bunu yapmanın en basit yolu insanları takip etmek. Takip ettiğiniz çoğu kişi sizi geri takip edecek, bu sayede daha fazla kişiye ulaşacaksınız zamanla beğeni sayınız ve takipçiniz artacak.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

4 thoughts on “İnstagram’ da Popüler Olmanın Yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir