İnternet sitesi kurma maliyeti

Son zamanlarda blog ya da başka bir alanda internet sitesi açmak isteyenlerin sayısı hızla çoğalmaya başladı. Herkesin merak ettiği konu tabiki internet sitesi kurma maliyeti.

Elbette, bugün web sitesinin önemi herkes için açıktır. Neredeyse her işletme İnternet temsilini gerektirir: büyük şirketler, küçük işletmeler, dünya çapındaki işletmeler … Tabii ki, serbest çalışanlar da kendi çevrimiçi kaynaklarından yararlanır: aynı fotoğrafçılar, makyaj sanatçıları ve diğerleri gibi.

İnternet sitesi kurma maliyeti

İnternet sitesi kurma maliyeti

Açıkçası, bir web sitesi, yeni sadık müşteriler bulmak, markanızı tanıtmak ve güvenilir bir itibar kazanmak için mevcut hedef kitleyle sürekli olarak iletişim kurmanın en iyi yoludur. Yani bir web sitesine ihtiyacınız olup olmadığı ile ilgili sorun çözüldü … ve cevap olumlu. Açık kalan soru, bir internet sitesi kurma maliyeti nedir?

İyi ve kaliteli bir web sitesi kurmak için öncelikle uygun bir domain (alan adı) bulmanız gerekir. Nasıl bir alan adı alacağınıza karar veremediyseniz domain alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı inceleyin.

Domain (alan adı) seçtikten sonra nasıl bir hosting alacağınıza karar verin. Başlangıçta çok yüksek bir trafiğiniz olmayacağı için en ucuz hosting paketi sizin işinizi görecektir.

Hosting ve domain alacağınız firmayı bilmiyorsanız halihazırda kullanmış olduğum Turhost WordPress hosting paketini tavsiye ederim. Bu paket wordpress web sitesi açmak için işinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Turhost

.com domain ve hostingde indirim var.

.com domain : 5$/yıl =38 tl (şu anki şartlarda)

WordPress hosting paketi : 0.99$/ay =7.63 tl

Adres: Turhost

Turhost son derece kaliteli bir hosting firmasıdır. Herhangi bir sorun yaşarsanız destek ekibi anında size yardımcı olacaktır. Hosting tavsiyesi isteyenlere turhost firmasını tavsiye ediyorum. Kabaca bir hesap yapacak olursak alacağınız Domain maliyeti 38 tl, hosting maliyeti 91 tl olacaktır. 91+38= 129 tl yani 129 tl gibi bir fiyata kaliteli bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda size internet sitesi kurma maliyeti açıkladık. web site hakkında hiçbir bilginiz olmasa bile bu yazı sayesinde umarım bilgi sahibi olursunuz ve kendinize ya da işletmenize kaliteli bir web sitesi açabilirsiniz. Eğer yazıyı yararlı bulduysanız arkadaşlarınızla paylaşın. İnternet sitesi kurdurmak istiyorum diyenler için yardımcı olabilirim. Bana @teknomaksi ya da @kubilaysevuk instagram hesabından ulaşabilirsiniz

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir