Internetten para kazanma yolları - Teknomaksi

Internetten para kazanma yolları

Günümüzde internet kullanım oranının artmasıyla birlikte yaşı büyük ya da küçük herkes kolay bir şekilde para kazanabilir hale geldi. Özellikle öğrenciler yaratıcı zekayla birlikte farklı işler kurmaya başladı bundan para kazanmaya başladı. Ev hanımları yaptıkları eşyaları internet üzerinden müşteri bulup satarak gelir elde etmeye başladı. İnternetten para kazanmak için bazı iş fikirlerim var bunları sizlerle paylaşacağım.

Alım satım yapmak

Aldığınız eşyaları kar elde ederek satabilirsiniz. Ülkemizde teknolojik ürünler pahalı olduğu için Aliexpress gibi sitelerden ucuza aldığınız eşyaları Türkiye’de yüksek fiyattan satabilirsiniz. Bunun için bir sermaye gerekiyor çok fazla paranız olmasa da ufak ufak başlayıp işi büyütün. Örneğin 2 dolarlık ürünler Türkiye’de çok rahat 30 tl den satılabilir. Bu iş özellikle öğrenciler için ideal aldığı ürünleri letgodan müşteri bulup satabilir. 1-2 dolarla başlayıp para yaptıktan sonra 5-6 dolarlık ürünlere geçer ve daha fazla kazanmaya başlar. İnstagramda sayfa açıp takipçi kastıktan sonra bu sayfa üzerinden satılabilir.

Aynı zamanda letgo gibi sitelerden cep telefonu alarak yüksek fiyata satabilirsiniz. Bu işte telefondan iyi anlamanız lazım yoksa çok kötü kazıklanırsınız, elinizdeki sermaye de gider. Telefondan anlıyorsanız kendinize güzel bir harçlık çıkarabilirsiniz.

Sosyal medya fenomenliği

İnstagramda sayfa açıp takipçi kitlenizi büyütün. Reklamlar almaya başlayın ve para kazanın. Bu işin mantığı aslında bu kadar basit. Sosyal medyayla arası iyi olan biri bu işi kolay bir şekilde yapabilir. Çok fazla püf noktası oan bir iş olduğunu sanmıyorum sadece kaliteli içerik girip, takipçi kasıp, reklam alarak para kazanacaksınız.

Fotoğraf satarak para kazanma

Çektiğiniz fotoğrafları foap gibi platformlarda satışa çıkarıp satabilirsiniz. Bunun için fotoğraf çekme yeteneğiniz olması lazım herkesin yapabileceği bir iş değil. Güzel fotoğraf çekme taktiklerini sitemde aratarak bulabilirsiniz.

Web site tasarımı

İşyerlerine, şirketlere, çevrenizdeki kişilere web site yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için html, php, xml, wordpress gibi dilleri bilmeniz gerekiyor. Freelance sitelerinden müşteri kovalayıp isteğe göre site yapabilirsiniz. Aynı zamanda çevrenizin iyi olamsı lazım müşteri bulmanız lazım iş sizin ayağınıza gelmez.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir