Menü Kapat

iOS 14 Pubg Mobile Ses Sorunu Çözüm

PUBG Mobile’ın şu anda akıllı telefonlarda oynanabilen en ünlü battle royale oyunu olduğuna şüphe yok. Oyun hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir. Bir süredir PUBG Mobile oynuyorsanız, iPhone kullanıcılarının iOS 14 ile birlikte oyunun ses sorunları ile mücadele ettiğini bilirsiniz. iOS 14 Pubg Mobile Ses Sorunu Çözüm için yazıyı takip edin.

Apple ın kullanıcılarına göndermiş olduğu iOS 14 güncellemesi ile ortaya çıkmış olan pubg mobile ses sorunu, pubg mobile oynayan kullanıcıların canını sıkmış durumda. Genellikle şikayetlerin başında, arkadaşlarınızla oyuna girdikten sonra lobiden hiçbir ses gelmiyor ve konuştuğunuzda ses gitmiyor. Bu yazımızda ios 14 pubg mobile ses sorunu çözümünü göstereceğiz. Umarım size yardımcı olur.

iOS 14 Pubg Mobile Ses Sorunu Çözüm

ios 14 pubg mobile ses sorunu

Pubg Mobile oyunu sırasında mikrofon çalışmazsa ve problem yaratırsa, büyük ihtimalle maçınızı kaybedersiniz ya da oynadığınız oyundan hiçbir zevk alamazsınız. Maç esnasında sesli talimatlar son derece önemli bir rol oynar. Telefonunuz Pubg Mobile oynarken hatalı davranırsa, ios 14 gücelleme sonrası pubg mobildeki ses sorunu çözmek için aşağıdaki ipuçlarını deneyin. iOS eski sürüme geri dönmek için iOS 14 iOS 13 geri dönüş yazımızı inceleyin.

Öncelikle bu sorunun ios güncellemesinden kaynaklı bir sorun olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Bazı kaynaklar sorunun pubg mobile güncellemesinden kaynaklı olduğunu belirtiliyor. İlk olarak telefonunuzun sessizde olmadığından emin olun. Cihazın yan tarafındaki sessiz anahtarını kontrol edin ve eğer sessiz konumdaysa oyunun sesi ve mikrofon çalışmaz bu yüzden açık konuma getirin. Oyunu kapatıp yeniden açın, eğer sorun yine devam ediyorsa cihazı yeniden başlatın. Tüm bunları yaptınız ve sorun hala devam ediyorsa oyunu silip tekrar yükleyin.

PUBG Mobile Mikrofon Sorunu

Başka bir çözüm yolu olarak oyunu açmadan kulaklığı takın sonra oyunu açın ses sorunu büyük ihtimalle çözülecektir. Oyunu başlattıktan sonra kulaklığı takarsanız ve oyundayken arama çağrı görüşmesi yaparsanız, kulaklığı takıp çıkarırsanız pubg mobile seslerde problem olacaktır.

Son çare olarak iphone cihazınızda oyunu başlatın, sunucunuzu kuzey amerika olarak değiştirin. Arkadaşlarınızı odanıza çağırın ve herkes geldiğinde sunucuyu avrupa olarak değiştirin. Bunu yaptığınızda sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

İPhone iOS 14 Güncelleme Sonrası PUBG Mobildeki Ses Sorunu

Bu yazı tamamen iOS 14 Pubg Mobile Ses Sorunu ile ilgilidir. Umarım iphone cihazınızdaki bu sorun çözülmüştür. Eğer sorun yaşamaya devam ederseniz yorum yazmayı unutmayın.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir