Menü Kapat

iOS 14 Şarj Seslendirme Nasıl Yapılır?

İos 14 ile birlikte iPhone kullanıcıları için birçok yenilik geldi. Widget’lar, Uygulama Kitaplığı ve Uygulama Grupları, iPhone, ios 14 ile ana ekranınıza gelen büyük değişikliklerden bazıları. Peki iOS 14 Şarj Seslendirme Nasıl Yapılır?

Yeni işletim sisteminde var olan en büyük yeni ana ekran düzeni ve organizasyon özelliklerine ve ayrıca iOS 14’ü cihazınıza yükledikten sonra bunları nasıl kullanacağınıza bir göz atacağız . iOS 14 sarja takınca konuşma için doğru yerdesiniz. Sorunsuz bir güncelleme için mutlaka bilgisayarınızı açın ve İcloud üzerinden temiz bir kurulum yapın. İos 14 gibi büyük ve ağır güncellemeler telefon üzerinden yapıldığında bazı sorunlar çıkarabilir. Bu yüzden icloud üzerinden yapılan güncellemeler daha sağlıklı olacaktır. Eğer telefonu güncellediyseniz ve telefonda bazı sorunlar çıktıysa icloud üzerinden temiz kurulum yapmanız çok iyi olacaktır.

iOS 14 Şarj Seslendirme Nasıl Yapılır?

Bu yazıda sizlere ios 14 şarj seslendirme işlemi nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatacağım. İphone şarj seslendirme işlemini kestirmeler ile birlikte yapacağız. Peki bu işlem nasıl olacak? Fazla uzatmadan anlatmaya başlayalım.

İos 14 şarj sesi değiştirme için öncelikle iPhone telefonunuz ana ekrandayken ekranı sağa kaydırın ve arama kısmına gelin.

Arama kısmına kestirmeler yazın ve altta çıkan kestirmeler uygulamasına dokunun.

Apple cihazınızde kestirmeler uygulamasına giriş yaptıktan sonra alt kısımda çıkan otomasyon butonuna dokunun ve ardından sol üstteki artı butonuna dokunun.

Yeni otomasyon ekranına geldikten sonra kendi otomasyonunuzu yaratmak için “kişisel otomasyon yarat“ butonuna dokunun.

Karşınıza böyle bir ekran gelecek. Ekranı biraz aşağı doğru kaydırın ve en altta şarj aletinin bulunduğu butonuna dokunun.

Karşınıza gelen ekranda bağlıyken seçeneğini seçip sonraki butonuna dokunun.

Daha sonra gelen pencerede işlem ekle ye dokunun.

Yeni bir işlem eklemek için arama penceresini kullanın. Arama kısmanı metni seslendir yazın ve üstüne dokunun.

Seslendir yazısının yanına ios 14 şarj seslendirme için şarja taktığınızda ne duymak istiyorsanız onu yazın ve sonraki butonuna dokunun. Bu sayede ios 14 şarj sesi aktif hale gelecektir. Şarj bildirim sesini kolay bir şekilde değiştirin.

Son olarak bitti butonuna dokunun ve işleminizi sonladırın. Aynı adımları uygulayarak şarjdan çektiğiniz zaman devreye giren bir iphone şarj seslendirme otomasyonu da yapabilirsiniz.

iPhone Şarj Seslendirme

Yani bu yazımız tamamen ios 14 şarj seslendirme ile ilgilidir. Umarım ios 14 yüklediğiniz iphone cihazınıza bu yazıyıyı kullanarak iphone şarja takınca bildirim sesini değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın. Eğer bununla ilgili bir sorun yaşarsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

iPhone Şarj Sesi Değiştirme Videolu Anlatım

iPhone şarj sesi değiştirme işlemi videolu anlatımı kullanarak da yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaşın.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir