Menü Kapat

iOS 15 Alacak Cihazlar

Apple’ın geçen ay yayınladığı iOS 14 güncellemesi ile telefonlara birçok yenilik getirmeye devam ediyor. Birçok insan güncelleme alacak cihazları merak ediyor. Apple tarafından iOS 15 alacak cihazların listesini sizler için derledik.

iPhone telefonlar için iOS’un en güncel sürümü olan iOS 14’ün yayınlanmasının ardından sadece 1 ay geçmiş olmasına rağmen, iOS 15 ile ilgili ilk sızıntılar aktarılmaya başladı. iOS 15’i alması planlanan iPhone modelleri listede yer alıyor.

iOS 15 Alacak Cihazlar

Tabiki bu kadar yeniliği beraberinde getiren ios 14 ile birlikte bazı sorunlar da ortaya çıkmadı değil. iPhone kullanıcılarının genel olarak şikayet ettiği konu şarj konusu. Apple’ın birçok telefonda var olan şarj sorununu ios 15 güncellemesi ile çözmesini umuyoruz.

Şu anda ise en fazla merak edilen konulardan biri iOS 15 güncellemesi alacak cihazlar. Birçok insan iPhone 6 ve iPhone 6s’in iOS 15 güncellemesi alıp almayacağını merak ediyor. Şimde gelin iOS 15 Alacak Cihazlar tam listesine beraber göz atalım.

– iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Mini

– iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max

iPhone 12

– iPhone XS, iPhone XS Max

iPhone 11

– iPhone X, iPhone XR

iPhone X

-iPhone 8, iPhone 8 Plus

iPhone 8, 8 plus

-iPhone 7, iPhone 7 Plus

iPhone 7, 7 plus

iOS 15 güncellemesi alacak cihazlar

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro

iPhone 12

iPhone 12 Mini

iPhone SE (2020)iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iOS Güncellemesi Ne Demek

Dünyada var olan her cihaz bir işletim sistemini kullanır. Bunlardan bazıları android, ios, windows, mac os, pardus, linux’dur. Apple firması da halihazırda kendi telefonlarından kullanmak üzere geliştirdiği iOS işletim sistemini kullanmaktadır.

İOS işletim sistemi son derece sade ve akıcı bir arayüzü sahiptir. iOS işletim sistemi Android cihazlara göre daha kapalıdır ve daha güvenli olarak bilinmektedir. Her işletim sistemi belirli aralıklarla cihazlardaki sorunları çözmek ve geliştirmek için güncelleme yayınlar.

iOS 15 Ne Zaman Gelecek

iOS 15 güncellemesi haziran 2021 tarihinde çıkacak ve eylül 2021 tarihinde piyasaya sürülecektir.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir