Öğrenci Bilgisayarı Önerisi

öğrenci bilgisayarı

Tüm öğrenciler için bir bilgisayara erişim ve sürekli kullanım gereklidir. Herhangi bir üniversite online programına giren her öğrencinin lisans programına uygun bilgisayar donanımı ve yazılımı edinmesi öğrencinin gelişim için yararlı olacaktır. Bir bilgisayarın kişisel ve akademik kullanımda yeterli olması gerekir. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olmak için öğrenci bilgisayarı önerisi hazırladık. Öğrenci bilgisayarı nasıl olmalı diyorsanız ve okul için bilgisayar almak istiyorsanız yazımızı takip edin.

Üniversitede okurken çeşitli sunum çalışmaları, araştırmalar ve yazılım alanında bir bölüm okuyorsanız (java, python, c, vbnet gibi) programlama dillerine erişmeniz gerekir. Bu durum bilgisayar kullanımını ve internet bağlantısını gerektirecektir, akademik danışmanlık ve kayıt bilgisayarla yapılabilir, resmi üniversite yazışmaları genellikle e-posta ya da telegram, whatsapp grupları yoluyla gönderilir ve İnternet üzerinden erişim gerektiren diğer hizmetler sağlanır.

Üniversite, bilgisayar laboratuvarı ve yazılım ofisi aracılığıyla bilgisayar yazılımına sınırlı erişim sunarken, çoğu öğrencinin bir bilgisayar satın alması beklenir. Çoğu okuldaki bilgisayar laboratuvarı yetersiz ve bilgisayar sayıları sınıftaki öğrenci sayısına göre az. Bu durumda kişisel bilgisayarınız size çok büyük katkı sağlayacaktır. Üniversite okurken aynı zamanda bilgisayarda kurslar alarak kendinizi geliştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Öneriler

Her öğrencinin deneyimi benzersiz olsa da, aşağıda bir bilgisayar satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken genel öneriler yer almaktadır. Üniversite için bilgisayar satın almak istiyorsanız bir laptop almanızı daha kullanışlı olacaktır.

Öğrenci Bilgisayarı Önerisi

Minimum Sistem Özellikleri

  • İşlemci: Tercihen 4. nesil ve üstü Intel Core Serisi (i3, i5, i7, i9) veya AMD Ryzen eşdeğeri
  • Bellek (RAM): En az 4GB RAM (tavsiye edilen 8GB)
  • Depolama: Minumum 256GB sabit sürücü
  • Kamera, mikrofon ve hoparlörler
  • Kablosuz internet (WiFi)
  • Windows 10 veya Mac OS X 10.13 (High Sierra) veya daha yenisi

Bu özelliklerde bir bilgisayar alırsanız sizi birkaç sene götürecektir, tüm üniversite araştırmalarını, sunumlarını yapabilir ve gerekli yazılım dillerini kullanabilirsiniz. Bu standartlarda bir bilgisayarla kendinizi çok rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz. Umarım bu makale laptop tavsiyesi için size yardımcı olmuştur ve Öğrenci bilgisayarı için sizi bilgi sahibi yapar! Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla da paylaşın.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir