Menü Kapat

Ps5 turkiye fiyati sızdırıldı

Sony nihayet yeni konsolu PlayStation 5’in görünümünü ortaya koydu. Tasarımı açıklamadan önce şirket PS5 oyunlarını duyurdu. 11 Haziran’da Sony’nin PS5 oyunlarını duyurduğu canlı bir etkinlik vardı ve bir saat sonra yeni konsolun donanım görünümünü de gösterdi.

PS5 Tasarımı Ortaya Çıktı, PlayStation 5 Digital Edition Açıklandı

PlayStation 5’in iki sürümü olacak: 4K Blu-ray sürücüsü ve diğeri ise saf bir Dijital Sürüm. Optik sürücüsüz varyant, normal modelden daha ince görünüyor.

Sürücü PS5’ten çıkarıldığından, Dijital Sürüm daha ucuz olabilir. Ancak, Sony fiyatı henüz açıklamadı. Canlı etkinlikte Sony, tasarımı henüz açıklamıştı. PS5 varyantının çıkış tarihi veya tam fiyatı bile değil.

PS5, tıpkı Xbox Series X gibi bir TV’nin veya monitörün altına yatay veya dikey olarak yerleştirilebilir. Sony ayrıca ayarlamalar için çalışan bir stand ve Digital Edition için de biraz farklı bir stand oluşturdu. PS5 ünitesinin üstünde, ön tarafta USB-A ve USB-c bağlantı noktaları ile ısı dağıtımı için havalandırma delikleri vardır.

Canlı etkinlikte Sony, “PS5 oyun deneyimi aynı olacak, bu yüzden seçim tamamen sizin. Her modelin görünümünde ufak farklılıklar olsa da, genel tasarım için cesur, çarpıcı ve önceki herhangi bir PlayStation nesnesinin aksine bir konsol sunmak istedik. ”

PS5 için DualSense şarj etme, yeni bir HD kamera, Pulse 3D kablosuz kulaklık ve bir medya uzaktan kumandası gibi farklı aksesuarlar vardır. Ancak, Sony aksesuarların fiyatını açıklamadı ve lansman tarihi de açıklanmadı. Aksesuarları PS5 konsollarıyla piyasaya sürecekler ya da başlatacaklar, bilmiyoruz.

Sony’nin PS5’in tasarımı, Microsoft’un yeni nesil konsol olan Xbox Series X’in PC benzeri görünümünü ortaya koymasından sonra geliyor. Sony PS5 Turkiye fiyatı 7000 TL civarı olması bekleniyor

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir