Telefondan Girilen Wifi Şifresini Öğrenme

wifi şifre kırma

Kabul edelim, bir akıllı telefona sahip olduğumuz için, hepimiz yüzlerce WiFi ağına rastladık. WiFi ağları okulda, evde, spor salonunda, arkadaşların evinde vb. Her yerdeydi. Asıl mesele şu ki, Android’de bir WiFi şifresi yazdığımızda, cihaz gelecekte kolay erişim için şifreyi kaydediyor.

Bu şekilde daha sonra kullanmak için şifreyi hatırlamamız gerekmez. Ancak, başka bir cihazı WiFi ağına bağlarken sorun başlıyor. Şifreyi hatırlamadığımız için, utanç verici görünebilecek olan WiFi sahibine şifreyi tekrar sormamız gerekiyor. Aynı zamanda wifi kırıcı uygulamalar da mevcut.

Telefondan Girilen Wifi Şifresini Öğrenme

Bu nedenle, bu tür rahatsız edici anlardan kaçınmak için, Android’de kayıtlı olan şifrelere erişmenin bir yolunu bulmalıyız. Bu nedenle, bu makalede, Android akıllı telefonlarda kaydedilmiş WiFi parola öğrenmek için bazı wifi şifre kırma çalışma yöntemlerini paylaşmaya karar verdik.

ES Dosya Gezgini’ni kullanma

Hepimiz Android için ES Dosya Gezgini’nin yeteneğini biliyoruz. Android için gelişmiş bir dosya yöneticisi uygulaması olduğundan, Android’in çekirdek dosyasına kolaylıkla erişebiliriz. Rootsuz WiFi Şifresini Öğrenmek için ES Dosya Gezgini’ni nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1. Öncelikle, Android akıllı telefonunuza ES Dosya Gezgini’ni indirin ve kurun. İndirme bağlantısını buradan alabilirsiniz .

Adım 2. Bir sonraki adımda uygulamayı açın ve sizden birkaç izin vermenizi isteyecektir. Basitçe, ihtiyaç duyulan tüm izinlerin devam etmesine izin verin .

Adım 3. Ardından, araçlar panelini açın ve ‘Root Explorer’ seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir . Bu seçenek, sistem dosyalarını bulmanızı ve düzenlemenizi sağlar.

Adım 4. Şimdi, Kök Klasöre gidin ve ardından ‘Data’ adlı klasörü bulun

Adım 5. Veri klasörü altında, ‘misc’ klasörünü bulmanız ve açmanız gerekir.

Adım 6. Misc klasörünün altında, ‘WiFi’ adlı klasörü bulmanız ve açmanız gerekir . Ardından, yerleşik metin / HTML görüntüleyici aracılığıyla ‘wpa_supplicant.conf’ dosyasını açın .

Adım 7. wpa_supplicant.conf dosyası altında, SSID ve PSK terimlerini bulmanız gerekir. SSID, WiFi adıdır ve PSK paroladır .

İşte bu ve bitirdiniz! ES Dosya Gezgini Pro‘yu kullanarak bir WiFi şifresini bu şekilde kurtarabilirsiniz. Başka bir şüpheniz varsa, yorumlarda bizimle tartıştığınızdan emin olun.

Yani yukarıda her şey Android’de WiFi Şifresi Kırma / Öğrenme (Rootsuz) ile ilgili. Bu harika yöntemle, android’inizi rootsuz bir şekilde herhangi bir ağın telefondan girilen WiFi şifresini kolayca bulabilirsiniz. Umarım beğenirsin, paylaşmaya devam et. Hala herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız, aşağıya yorum yapman yeterli.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir