Menü Kapat

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme iOS

whatsapp silinen mesaj nasıl okunur

Whatsapp bugüne kadar en çok kullanılan android ve iPhone uygulamalarından biridir. Gerçek zamanlı mesajlaşma, medya paylaşımı (resimler, videolar vb.), Grup sohbeti ve benzeri gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Bunun dışında, Whatsapp da insanların çoğunun bilmediği bazı gizli özellikler sunuyor. Whatsapp silinen mesajları geri getirme ios işletim sistemine sahip cihazlara özel bir yöntem var.

Silinen Whatsapp Mesajlarını Kurtarma

# Son Sohbet Mesajlarını Kurtarmak İçin

WhatsApp’ta 7 günün altında olan hemen hemen her şeyi kurtarabilirsiniz. Whatsapp silinen sohbeti geri getirme aslında, inanılmaz derecede basit. Tek yapmanız gereken WhatsApp’ı kaldırmak ve tekrar yüklemek. WhatsApp tarafından her gün saat 4’te otomatik olarak bir yedek oluşturulur. Uygulama bu verileri telefonunuzun harici belleğinde, yani SD kartınızda saklar. WhatsApp’ı yeniden yüklediğinizde, mesajlarınızı geri yüklemenizi ister. Tek yapmanız gereken ‘Geri Yükle’ düğmesine basmak ve tüm mesajlarınızı geri almak.

#  7 Günden Eski Mesajları Kurtarmak İçin

Bu uygulamada eski mesajları kurtarmak oldukça karmaşıktır. Ama onları geri almak hala mümkün. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz – ilki manuel yöntem, diğeri ise üçüncü taraf bir yazılım kullanıyor.

Manuel Kurtarma:

1-Bellek kartınızın ‘Veritabanları’ klasörüne gidin – Bellek Kartı  >  WhatsApp  >  Dataya gidin . Bu klasörde “ msgstore-date format.db.crypt ” gibi bir ad taşıyan farklı sohbet dosyaları bulacaksınız . Tarih biçimi YYYY-AA-GG olmalıdır.

2-Her şeyden önce, o msgstore dosyasını yeniden adlandırmanız gerekir. Dosyaya ” Eski ” veya dosya adıyla ilgili bir ad verin .

3-Ardından, aşağıda bulunan tüm dosyaları inceleyin. Bu dosyalar farklı tarihlerde adlandırılmalıdır. İstediğiniz dosyaları seçin ve yanlışlıkla silinmiş olan dosyayı alın ve daha sonra eski dosya adıyla yeniden adlandırın.

4-Ana ekrana dönün. Uygulamayı silin ve yeniden yükleyin. Yüklendiğinde, dosyaları geri yüklemenizi ister, seçeneğe dokunun; istediğiniz dosya geri yüklenecek ve “ msgstore.db.crypt” olarak kaydedilecektir .

5-Eski dosyayı geri yüklediğinizde son sohbet geçmişinizin kaldırılacağını unutmayın. Son sohbet mesajlarını kurtarılmış, önceki sohbet dosyalarıyla birleştiremezsiniz. Son iletilerinizi geri almak için işlemi tekrarlamanız gerekir; eski iletiyi tekrar siler ve yeni bir dosya yerleştirir.

Yani yukarıda silinen whatsapp mesajlarını kurtarmak için basit ipuçları , umarım hepiniz makaleyi beğenirsiniz . Herhangi bir sorgu veya öneri olması durumunda, lütfen değerli yorumlarınızı aşağıdaki yorum kutusuna bırakın.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz
follow me

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir