Windows 10’da Arama Çubuğunu Görev Çubuğundan Kaldırma

Windows’un en son sürümüne geçen Windows 7 kullanıcıları, Microsoft’un hem Başlat menüsü hem de Windows 10’un görev çubuğu için büyük bir yeniden tasarım yaptığını bilir. Önemli görsel değişikliklerden biri, görev çubuğundaki arama çubuğunu içerir. Görev Çubuğundaki arama çubuğu yararlı olsa da, çok fazla yer kaplıyor.

Daha küçük bir monitör kullanıyorsanız veya sınırlı ekran alanınız varsa, arama çubuğunu kaldırmak size daha fazla görev çubuğu alanı verebilir. Ayrıca, çoğu kişi Windows 10 arama çubuğu yerine Başlat Menüsünden uygulama ve dosya arar. Bu nedenle, böyle bir senaryoda, görev çubuğunda bir arama widget’ının olması oldukça işe yaramaz.

Windows 10 Arama Çubuğu Kaldırma

Aynı şeyi hissediyorsanız, doğru web sayfasına geldiniz. Bu makalede, Windows 10 bilgisayarında arama çubuğunu gizlemek için çalışan bir yöntemi paylaşmaya karar verdik. Şimdi, 2020’de Windows 10 bilgisayarında Arama çubuğunun nasıl kaldırılacağını kontrol edelim.

Adım 1. Her şeyden önce, görev çubuğunu sağ tıklayın ve ‘Ara’yı seçin .

Adım 2. Orada üç seçenek bulacaksınız – Gizli, Aramayı simgesini göster ve Arama kutusunu göster .

Adım 3. Arama kutusunu gizlemek için ‘Gizli’ seçeneğini seçmeniz gerekir

4. Adım. Bu, Arama kutusunu görev çubuğundan gizler.

Adım 5. Ayrıca ‘arama simgesi göster’ seçeneğini seçerseniz. Bu, arama kutusunu kaldıracak, ancak bir arama simgesi ekleyecektir.

Adım 6. Arama kutusunu tekrar görüntülemek için ‘Arama kutusunu göster’i seçin .

Bu kadar! Bitirdiniz. Windows 10’da arama kutusunu bu şekilde gizleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Yani, bu makale tamamen Windows 10’da arama çubuğunu gizleme veya kaldırma hakkındadır. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Arkadaşlarınızla da paylaşın.

Kubilay Sevük Administrator
Bartın Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. @kubilaysevuk ve @teknomaksi den bana ulaşabilirsiniz

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir